Yhtenäiskoulun henkilökunta 2022-2023

  • Nimi: Tehtävä, Opetettavat aineet, Muut tehtävät

Hallinto

  • Turkki Antti: rehtori
  • Kantanen Auli: koulusihteeri peruskoulussa ja lukiossa

Alakoulu (perustehtävä)

  • Lievonen Jani: esiopettaja, esiopetus, APIP-toiminta
  • Pohjolainen Tarja: luokanopettaja, esiopetus
  • Sihvonen Niina: luokanopettaja, 1. luokka
  • Rahikainen Hanna: luokanopettaja, 2A luokka
  • Komonen Marjatta, luokanopettaja, 2B luokka
  • Hämäläinen Sanna: luokanopettaja, 3. luokka
  • Suokas Ilkka: luokanopettaja, 4A luokka
  • Haikonen Matti: luokanopettaja, 4B luokka
  • Paunonen Henri: luokanopettaja, 4C luokka
  • Ihalainen Teemu, luokanopettaja, 5. luokka
  • Veijonen Panu: luokanopettaja, 6. luokka
  • Hämäläinen Marco: erityisluokanopettaja, pienluokka 3-6
  • Turunen Kirsti: laaja-alainen erityisopettaja
  • Joronen Eeva: laaja-alainen erityisopettaja
  • Karvonen Irina: tuntiopettaja UO
  • Saaristola Noora, tuntiopettaja, ET
  • Sutinen-Grosu Helena, S2-opetus
  • Värä Natalia: koulunkäynninohjaaja; esiopetus, Reppu
  • Pitko Marjukka: koulunkäynninohjaaja; esiopetus, Reppu
  • Niiranen Henna: koulunkäynninohjaaja; esiopetus, Reppu
  • Pirinen Antti: koulunkäynninohjaaja; esiopetus, Reppu
  • Barck Minna: koulunkäynninohjaaja, pienluokka
  • Julkunen Pia: henkilökohtainen koulunkäynninohjaaja, pienluokka, Reppu
  • Pursiainen Saila: koulunkäynninohjaaja, yleisopetus, Reppu
  • Pajarinen Anne: koulunkäynninohjaaja, yleisopetus, Reppu
  • Matikainen Jenni: henkilökohtainen koulunkäynninohjaaja, Reppu
  • Leppänen Saara: henkilökohtainen koulunkäynninohjaaja, Reppu
  • Vihavainen Satu: henkilökohtainen koulunkäynninohjaaja
  • Minkkinen Riitta: koulunkäynninohjaaja, yleisopetus

Aamu- ja iltapäivätoiminta (Reppu)

  • Lievonen Jani: aamu- ja iltapäivätoiminnan vastaava ohjaaja

Yläkoulu (perustehtävä)

  • Heiskanen Susanna: lehtori, peruskoulu, MA, FY, KE, KL
  • Härkönen Tarja: lehtori, lukio ja peruskoulu, EN, RA
  • Ilvonen Marita: lehtori, peruskoulu ja lukio, AI
  • Junttanen Petteri: pt tuntiopettaja, peruskoulu, HI, YH, UE
  • Korhonen Sari: lehtori, peruskoulu ja lukio, LI, TT, LV 8lk
  • Laukka Jaakko: lehtori, peruskoulu ja lukio, BI, GE, MM, LV 7lk
  • Leinonen Varpu: pt tuntiopettaja, peruskoulu ja lukio, KU
  • Leppänen Ritva: lehtori, peruskoulu, MA, KO
  • Leppäniemi Sari: oppilaanohjaaja peruskoulu ja lukio
  • Mikkonen Jaana: pt tuntiopettaja, peruskoulu, RU, SA, 9B
  • Paunonen Henri: TN
  • Pölönen Antti: lehtori, peruskoulu ja lukio, LI, TT, LV 9A
  • Saari Anna-Maija: lehtori peruskoulu ja lukio, MU
  • Sutinen-Grosu Helena: lehtori, lukio ja peruskoulu, VE, S2
  • Tilaéus Tiina: erityisluokanopettaja, peruskoulu, EO
  • Vihavainen Tiina: lehtori, peruskoulu, EN, SA
  • Viremo Minna: lehtori, peruskoulu, TS, MA,
  • Joronen Eeva: laaja-alainen erityisopettaja
  • Häkkinen Heli: koulunkäynninohjaaja, Reppu

Valmistava opetus

  • Sarkkinen Leena, valmistavan luokan opetus
  • Marincheva-Iavorskaya Marina, koulunkäynninohjaaja

Kouluterveydenhuolto

  • Haikonen Sari: koululääkäri
  • Ikäheimonen Sirpa: kouluterveydenhoitaja

Koulukuraattori

  • Koivunoro Ann-Helena

Koulupsykologi

  • Pirttilä Marja

Koulun keittiöhenkilökunta, Järvi-Saimaan palvelut

  • Tarvainen Annikki; ruokapalvelupäällikkö
  • Anttila Elvi; ruokapalveluesimies, keittiön vastaava
  • Ounasvuori Maija; ravitsemistyöntekijä
  • Nissinen Marja-Liisa; ravitsemistyöntekijä

Koulun siivoushenkilökunta ja talonmiespalvelu, Järvi-Saimaan palvelut

  • Huupponen Sirpa, siistijä
  • Tolvanen Jenna, siistijä
  • Pitko Salla, siistijä
  • Savolainen Ilpo, talonmies