Sivistys

Ann-Helena Koivunoro
nuoriso-ohjaaja
Anne Partanen

Järvi-Saimaan kansalaispiston rehtori

Puh: 044 417 5221
ann.partanen@sulkava.fi
Antti Turkki
Rantasalon peruskoulun rehtori
Puh: 040 161 5050
antti.turkki@rantasalmi.fi
Hannele Björn
Järvi-Saimaan kansalaisopisto, Rantasalmen toimisto
Puh: 044 417 5226
hannele.bjorn@rantasalmi.fi
Jaana Niiranen
Sivistystoimen sihteeri
Puh: 040 161 5016
jaana.niiranen@rantasalmi.fi
Janne Ikonen
Musiikin suunnittelijaopettaja, Järvi-Saimaan kansalaisopisto
Puh: 044 417 5227
janne.ikonen@rantasalmi.fi
Janne Räisänen
kirjastovirkailija, kirjastoauto
Puh: 040 755 6885
janne.raisanen@rantasalmi.fi
Jenna Roponen
Avoimen varhaiskasvatustoiminnan ohjaaja
Jorma Sormunen
kirjastovirkailija, kirjastoauto
Puh: 040 755 6885
kirjastoauto@rantasalmi.fi
Käenkellon vuoropäiväkoti Taaperot
Käenkellon vuoropäiväkoti Vekkulat
Katja Koivunoro
lukion rehtori ja sivistysjohtaja
Puh: 040 560 8121
katja.koivunoro@rantasalmi.fi
Museo, kesäaikana matkapuhelin (kesä-, heinä- ja elokuu)
Puh: 040 827 1075 (kesäaikana)
Päiväkoti Kerttula
Perhoset
Puh: 040 8098249
Päiväkoti Kerttula
Leppäkertut
Päivi Toivari
kuljetussihteeri
Puh: 040 520 1686
paivi.toivari@juva.fi
Pasi Savolainen
varhaiskasvatuksen esimies ja varhaiserityisopettaja
Rantasalmen kirjasto
Puh: 040 357 2350
kirjasto@rantasalmi.fi
Teemu Ihalainen
Tuusmäen koulunjohtaja
Puh: 040 161 5047
teemu.ihalainen@rantasalmi.fi
Timo Pesonen
kirjastovirkailija
Puh: 040 357 2350
timo.pesonen@rantasalmi.fi

Tapahtumakalenteri - Rantasalmella tapahtuu